
SYKKELTUR: Vi er på jakt etter Norges flotteste - hva er din favoritt? Foto: Sara Johannessen/Scanpix
Foto: Johannessen, Sara/SCANPIXKom med ditt forslag, få turen på TV og vinn fine premier!
Publisert 12.08.2010 10:11.

Nært eller langt borte. Foreslå din favoritt! Foto: Øyvind Wold
Foto: Øyvind Wold
FAMILIEVENNLIG: Turen bør være grei å gjennomføre for syklister i «normal» sykkelform. Foto: Øyvind Wold
Foto: Øyvind Wold
Kanskje går din favoritt et sted der de små kan henge på? Foto: Marianne Nordvedt/Den Norske Turistforening
Foto: Marianne Nordvedt/Den Norske Turistforening
Grusvei, asfalt eller sti? Turen må være mulig å sykle uten «spesialutstyr». Foto: Merete Husmo Høidal
Foto: Merete Husmo HøidalIngenting er som å suse avgårde på et sykkelsete og kjenne vinden i håret.
Men hvor er den aller flotteste sykkelturen i landet?
UT.no og Førkveld er på jakt etter den virkelig gode og spesielle sykkelturen. Derfor trenger vi ditt forslag!
Kom med forslag på sykkelturen du elsker eller drømmer om å oppleve. Turen du foreslår må være flott og trivelig.
En tur med gode natur- eller kulturopplevelser og gjerne en god historie. Her er det ikke melkesyren eller det bratteste og tøffeste vi jakter på.
Turen kan ellers være i skogen, langs sjøen, der du bor eller langt borte!
Forklar hvorfor du mener dette er Norges flotteste sykkeltur og send forslaget til oss på epost: redaksjonen@ut.no
Turen skal være mulig å gjennomføre for meg og deg og helt vanlige sykkelfolk uten at man må kjøpe inn nytt sykkelutstyr for titusener av kroner.
Den bør gå et sted der det er lett og fint å komme til og å sykle. Turen skal være gjennomførbar fra start til slutt på en dag.
Dersom du har lyst å foreslå en tur som er lengre: Plukk ut ditt favorittstrek som egner seg for en dagstur.
Blant forslagene som kommer inn, «tester» vi utvalgte finalister og kårer en vinner. Finalistene blir presentert på Førkveld på NRK1 fra slutten av august og utover høsten.
Avstemningen finner sted på UT.no når alle finalistene er presentert.
Her vil du også finne informasjon om alle sykkelturene i tilfelle det er noen som frister deg ut på tur!
Alle som har foreslått turene som går videre til finalerunden, får fine gaver fra UT.no og en heldig vinner får gavekort fra sykkebutikk til en verdi av 5000 kroner.
Hvorfor skal din sykkelfavoritt presenteres på TV og få tittelen «Norges flotteste»?Send ditt forslag til UT.no:redaksjonen@ut.no
Det har skjedd noe etter TV-serien «Ingen grenser». Fjellet inntas av nye eventyrere. Vi ble med da Finse ble erobret.
Kan me by på eit glas sval bjørkesaft? Eller kva med ein kopp skogste, søta med gransirup? Slik smakar du på våren!
Lite lysten på bunad, korps og lange køer? Pakk med ski og turklær, og feir nasjonaldagen til fjells!
Når to fotoglade svenskar forelskar seg i norsk natur, blir resultatet magisk vakkert!
Sannsynligheten for at du møter en ulv i Østmarka er veldig liten. Ulven er sky og stikker nok av hvis den ser deg.
– Vi har sett isbjørnspor, og fått kjenne på en heftig vinterstorm.
For første gang er begge ulvene i Østmarka fotografert, og det ser absolutt ut som om tispa venter valper!
Det strømmer på med videoer til «Folkets påskefilm». Har du sendt inn din påskevideo?
Med disse superballongdekkene kan du sykle deg gjennom den norske vinteren.
Sykkeltur på Helgelandskysten, fiske og festival. Det var planen for to generasjoner på tur.
Ute i havgapet ligger perlen som er like bevaringsverdig som den kinesiske mur og pyramidene i Egypt!
- Ansvarlig redaktør Thor Gjermund Eriksen
Opphavsrett © 2008 - 2013 Den Norske Turistforening og NRK. Alle rettigheter reservert.