Tur til Litjvatnet i Vuttudal

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Enkel fottur
  • 5,7 km
  • 2 t
  • Turen går tur/retur samme vei
  • 233 høydemeter totalt
  • Sesong: Apr - okt

Turen er skiltet og merket fra hovedveien slik at det ikke burde være noe problem å finne frem. Følg først asfalten 300 meter. Ta til høyre og følg grusveien 120 meter. Ta så til venstre og følg grusveien oppover mot bebyggelsen. Etter 350 meter kommer du til en låve og her følger du bare veien slik at du passer på høyre side. Følg deretter skiltingen til Litjvatnet og grusveien oppover lia. Lenger opp går det over i sti.

For å komme til den åpne hytta må man over to bekker oppe ved Litjvatnet, men her er det som regel mulig å komme tørrskodd over.

Ved Litjvatnet er det laget til en fin rasteplass med benker, bålplass og en åpen hytte. Kjøper du fiskekort kan du prøve fiskelykken også.

Litjvatnet er et godt utgangspunkt for å ta toppturer til Skottstøet, Vuttudalsmannen eller Høystakken. Disse turene kan også legges som rundturer.

Adkomst med egen bil

Kjør fylkesvei 6432 fra Kyrksæterøra eller Våvatnet til du kommer til busstoppen i Vuttudal. Der er det godt synlig skilting til de ulike turene i området. Parkering ved fylkesveien.
Annonse

on the path