Velkommen til vår tradisjonelle fjellstue ved foten av Hardangervidda!
Som vertskap vil vi ta godt vare på deg i våre behagelige omgivelser med utsikt innover vidda.
Hos oss får du servert mat fra fjellets eget spiskammer!
I 2024 åpner vi for bestilling fra 8. mars til 2 april. For booking utenom sesong sjekk ut fanen "kontakt" og send oss gjerne en forespørsel!
Alltid oppdatert informasjon på www.imingfjell.no
Velkommen til fjells!
Imingfjell Turistheim stod ferdig bygget i 1961. Turistheimen ble bygget av Kari og Nils Tufto. Det var mye slit og knallhard jobbing for å sette opp fjellstua på slutten av 50-tallet og tidlig 60-tallet. Det var blant annet ikke veg helt opp, noe som gjorde frakt av materialer tung. Det er i dag sønnen, Nils Helge Tufto som er vert på Turistheimen.
Nils Helge har drevet Imingfjell siden starten av 90-tallet, og er utdannet kokk. Han bor med sin familie deler av året på Imingfjell da driften er sesongbasert. Livet på Imingfjell er værhardt og spektakulært. Å sove på 1100 MOH er å anbefale!
Nils Helge er aktiv politiker i Nore og Uvdal kommune når heimen er stengt for sesongen, og er varaordfører i skrivende stund.
Som vert på Imingfjell må en kunne litt om alt. Alt fra vedlikehold som å snekre å beise til og lage mat til gjestene.
Helårsvei (bom og parkeringsavgift) til hytta fra Bjørkeflåta på rv. 40 i Uvdal. Her passerer også bussen Kongsberg-Geilo.
Det går også sommervei, som pleier å brøytes opp til påske, fra Austbygda i Tinn.
Samle på fjelltopper, hytter og andre turmål over hele landet med SjekkUT i UT-appen.
Les mer om SjekkUTSjekkUT-besøk