Et opphold i vesterstuggu gir deg en unik opplevelse av tidligere tider. Her får du stresset ned og koblet av fra sivilisasjonen.
Priser sommer 2025
Priser pr. pers. pr. døgn kr 400,- Barn under 15 år kr 200
Fra 1.9.-30.11.2025
Egne priser, ta kontakt for leie av hus.
Skoleklasser/større grupper pris etter avtale.
Med naturen her inne får man en anledning tidløs opphold og inntrykkene her gir fred og ro i sjelen med endeløs og vakker villmark på alle kanter. Mangel på mobildekning i området og at det ikke er strøm på gården forsterker opplevelsen av å reise tilbake i tid.
I vesterstuggu er det 8 senger oppe i 2. etg. Det er kjøkken og stue nede i 1.etg , med også 2 senger/daybed i stua. Kjøkkenet er fullt utstyrt med kasseroller, kopper, bestikk osv. Det er propanapparat med 2 bluss. Det er 2 parafinlamper og stearinlys. Lommelykt anbefales og ta med. Ved finnes i østre del av i 1.etg. Det er utedo ved enden av fjøset. Vann hentes i elva Gressåa som går gjennom tunet. Da det kun er vedfyring som er varmekilden anbefales det å ta med helårs sovepose, eventuelt følge med på å legge i ved i ovnen i løpet av natta. Mulighet for å leie båt.
Du tar av Rv763 i Snåsa sentrum og følger skiltet Agle. Ved Agle følger du skiltet Gressåmoen på Lurudalsveien til parkering 500 m før gården. 4 t fra Værnes/Trondheim.
Lurudalsveien brøytes ikke og Gressåmoen blir svært langt til fjells så ankomst er enten ski eller leie av snøscooterskyss.
Samle på fjelltopper, hytter og andre turmål over hele landet med SjekkUT i UT-appen.
Les mer om SjekkUTSjekkUT-besøk