Skaganeset

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Enkel fottur
  • 1,2 km
  • 1 t
  • Turen går én vei, fra A-B
  • 11 høydemeter totalt
  • Sesong: Hele året

Skaganeset er en godt merket sti i variert terreng, med klopper over våte parti. Det er mange steinalderfunn i området, og deler av stien går langs Kvalvågen som har rik hvalfangsthistorie. Det er sopp og svært mye blåbær i området. Parkeringsplass der turen starter. Ta av fra Austre Sundveg (mot Skaganeset) og følg Skogsvågvegen 900 meter.Ta av til venstre og følg Storhaugen ca 180 meter.

Skaganeset er et turmål på "Kystpasset 2021" som er et turhefte med turer fra nord til sør i Øygarden kommune. Her finner du mange flotte turopplevelser og nye løyper for store og små, med ulik vanskelighetsgrad. Det er en fantastisk mulighet til å bli kjent med nye områder i kommunen.

Hvordan få kystpasset? Les mer i vedlagt lenke.

Adkomst med egen bil

Kommer du fra Bergen, følg Rv. 555 over Sotrabroen, etter Kolltveit-tunnelen ta til venstre sørover på Fv. 560 før du tar til vestre inn på Austre Sundvegen, (mot Skaganeset) og følg Skogsvågvegen 900 meter. Derfra ta av til venstre og følg Storhaugen ca 180 meter. 

Parkering for 2-3 biler ved startpunktet ved Storhaugen.

Adkomst med kollektivtransport

Sjekk skyss sin ruteplanlegger til Skaganeset snuplass.
Annonse

on the path