Larvik har en rekke flotte natur- og fritidsområder å tilby. Like vest for byen ligger Eikedalsmarka med et nett av spennende turstier og løypealternativer. Naturtypen er variert skog og vann. Her er det muligheter for bade- og fiskemuligheter, men dette er ikke tilrettelagt for HC. Turen er på 4,6 kilometer og kan tas på vår, sommer og høst.
Terreng og fremkommelighet: Veien er grusvei med bom ved Eikedalshytta, men kan passeres med rullestol. Stigningsforhold: Relativt flatt fram til Eikedalshytta, deretter mer kupert med noen korte bratte kneiker innimellom. Ok for både e-rullestol og manuell stol, men det kan være en fordel å ha hjelp i bakkene.
P-plass:
Parkering ved avkjøring fra gamle E18 ved Pauler Det er også parkeringsmuligheter nær Eikedalshytta, men det er ikke merket.
Toalett: Toalettet på Eikedalshytta er åpent kun på søndager fra medio oktober til påske, ikke tilrettelagt for HC
Buss nr 207 til Kjose, stoppested Pauler. Obs! Bussen går ikke i helger og ferier. Se vkt.no for rutetider.