Fottur til Reinsvassnuten fra Bjønntjønn

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Krevende fottur
  • 11,9 km
  • 3 t, 30 min
  • Turen går tur/retur samme vei
  • 295 høydemeter totalt
  • Sesong: Mai - okt

Stien starter ved å følge veien rett frem. Den er merket med blått. Brua ved Bjønntjønn er dårlig, så vi anbefaler å fortsette på høyre side langs skiløypa og ta til høyre nede i bakken, da kommer du inn på turløypa etter brua. Etter ca 2,1 km kommer du til Mjåvatn, ta til høyre her sammen med Havrefjellsløypa. Etter brua over Mjåvassdammen går stien mot venstre og følger vannet i ca 20 min. Ta til høyre og følg langs Tollbutjønn.

I ende her ta du til venstre og følger stien oppover svåfjellet. Du kommer til et kryss på fjellet her tar du til høyre og etter ca 400 m kommer du inn på Havrefjellsløypa, følge denne til neste kryss. Her går stien til Reinsvassnuten til venstre og til toppen. Det er flott utsikt i alle retninger på toppen.

Adkomst med egen bil

Turen starter ved å kjøre fylkesvei 538 mellom Bostrak og Treungen. Det er ca 6 km etter Gautefall senter mot Treungen. Ved skiltet til Øverlandsheia er det 100 meter etter dette en parkering på venstre side, men veien må ikke stenges.
Annonse

on the path