Mølleskog-Trohornet

Legg til huskeliste
Annonse
  • Krevende fottur
  • 8,6 km
  • 3 timer
  • Turen går tur/retur samme vei
  • 795 høydemeter totalt
  • Sesong: Apr - okt

MØLLESKOG - TROHORNET

Den flotteste toppturen i Steigen? Ja, mange mener det. Du får bedømme selv når du er kommet til toppen. Ihvertfall får du både "lov til" å hive etter pusten oppover lia, føle på "høyfjellstemninga" når du er over skoggrensen og du får teste ut "klyveegenskapene" dine opp til selve toppunktet.

<...

Adkomst med egen bil

Kjører du E6, tar du av på Tømmernesset i Steigenkrysset. Følg så fylkesvei 835. På Skjelvareid tar du til høyre og kjører forbi Bogen og øver Engeløybruene til Engeløya. Ta til venstre i Ålstadkrysset og kjør ca 4 km til du er ved Mølleskog. Kjøretid ca 45 min.

Parkeringsmuligheter her er utfordrende. Mange parkerer i busslommen, men dette er egentlig ikke tillatt. Det parkeres langs hovedveien og ved utkjørsler. Det planlegges bygd en egen parkeringsplass for turen, men det er usikkert når den blir realisert.

Annonse