Rundtur til Paviljongen ved Blåbærmyra

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Enkel fottur
  • 2,1 km
  • 1 t
  • Rundtur
  • 53 høydemeter totalt
  • Sesong: Apr - nov

En lett og fin rundtur opp til Paviljongen ved Blåbærmyra. Og kanskje hører du bruset fra supporterene når det skåres mål, eller jubelen fra en friidrettsutøver som setter ny pers på løpebanen. Så ta en liten avstikker til det flotte anlegget, Fagernes Idretsspark - Blåbærmyra. Rundturen går på asfalt og grus.

Turen starter fra Fagernes skysstasjon og går langs Jernbanegata, svinger en liten bit innom Valdresvegen før den svinger inn på Skrautvålvegen. Etter omkring 400 meter krysser du veien og inn på en grusvei ved et grått gamelt lagerbygg, her står det et pilskilt. Så svinger du inn på en mindre grusvei som etterhvert går over i en gruslagt sti opp til Paviljongen.

Herfra fortsetter du opp på en gruslagt gangvei med lys og etterhvert kommer du til ungdomsskolen. Kryss over lekeplassen og gå veien ned ved Valdres lokalmedisinske senter. Kryss Valdresvegen og ned forbi Fagernes kjøpesenter, så er du tilbake der du startet.

Adkomst med egen bil

Turen starter i Fagernes sentrum

Adkomst med kollektivtransport

Turen starter ved Fagernes skysstasjon som har gode bussforbindelser i hele regioen.

Annonse

on the path