Sykkeltur fra Lysaker rundt Fornebu til Slependen

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Enkel sykkeltur
  • 18,9 km
  • 1 t, 30 min
  • Turen går én vei, fra A-B
  • 171 høydemeter totalt
  • Sesong: Hele året

Turen følger stier, sykkelveier og småveger fra Sollerudstranda ved Lysaker via en stor runde på Fornebu videre til Strand, Høvik, Sandvika og ender på Slependen. Beskrivelsen er laget for sykkeltur på rundt 19 km men kan også følges til fots. Følg da kyststien langs sjøen fra Holtekilen til Sandvika. Beregn en fottur på ca 5 timer.

Dette er en alternativ etappe på turforslagene som følger hele kommunegrensen rundt Bærum. Det blir publisert et annet turforslag rundt 1. september 2021 som følger kommunegrensen med kajakk fra Lysaker til Slependen

Syklister bes være forsiktig da det er mange gående langs løypa - spesielt langs stier og gangveier rundt på Fornebu. De som benytter landeveissykkel bør unngå stiene ut til Storøyodden på Fornebu og heller benytte gang- og sykkelveiene.

Rett før Slependen passeres DNTs nye padleanlegg i Bjørnsvika som tilbyr kajakker til leie.

Turen er beskrevet én vei!

Adkomst med egen bil

Parkering mot betaling ved Lysaker og Sollerudstranda

Adkomst med kollektivtransport

Tog/buss til Lysaker. Buss fra Slependen

Annonse

on the path