Denne kuperte etappen bør deles opp i en lett til middels del, og en temmelig krevende del. Sørover fra Gjøvik følger man Fv33, og etter hvert Mjøsvegen mot Kapp. Etter seksten kilometer med mye flott kulturlandskap, bør man absolutt ta en stopp på Peder Balke-senteret på Billerud gård. Dette kunst- og kultursenteret har åpent i sommersesongen og foruten Balkes veggmalerier og utstillinger er det kafe og interiørbutikk. Ute i hagen er det et storslagent utsyn over Helgøya og Mjøsa.
Herifra venter en halv mil med - for det meste - slake nedoverbakker til Skreia. Her venter den største utfordringen på hele Mjøstråkk; bakkene opp forbi Skjeppsjøen og Torseterkampen er fjorten kilometer lange, og stiger fem hundre meter før man når høyeste punkt, 628 moh., ved Øyungsskarven. Før du kommer helt dit, er det servering ved Torsetra.
Fra innsjøen Øyungen er det sytten kilometer, og mest nedoverbakke gjennom skogen til Hurdal.Det er mest grusvei fra Skreia til Hurdal, men ikke av dårligere kvalitet enn at du fint kan sykle her med hybridsykkel med relativt smale dekk.
Gjøvik er enkelt å nå med egen bil og man kan parkere ved CC senter, ved inngangen til byen. Ønsker man å starte ved Hurdalsjøen kan det være enklest å forhøre seg med hotellet om bilen kan stå der.
Gjøvik er sluttpunkt til Gjøvikbanen. Sjekk www.vy.no for rutetabellen. Hurdalsjøen hotell når man kun ved å kombinere tog og buss, noe som betyr en utfordring for sykkeltransport. Det ville være enklere å sykle videre til Minnesund og stasjonen ved Eidsvoll (21,5 km).