Turbotur til Fallstokkbakken (Storfjord) - 5 turer med Turbo 2026

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Middels krevende fottur
  • 1,1 km
  • 1 t, 30 min
  • Turen går én vei, fra A-B
  • 128 høydemeter totalt
  • Sesong: Jun - sep

Startpunktet er godt skiltet på høyre side av veien. Også løypa til trimpostkassa ved Lapingàrdi og Oterbakken starter her.

Turmålet er lett tilgjengelig, og er et godt utgangspunkt for en familietur med små barn. På veien mot Fallstokkbakken passerer du også turmålet på Oterbakken (0,7 km).

Antek- steinen ligger ute på bakken i nærheten av den første postkassen du kommer til (kanskje du må lete litt). Her er det rissa inn navn, dato, en støvel og andre symboler. Innrissinga antas å være gjort av en mann med navn Antek som var i Storfjord i forbindelse med krigen. I tillegg er det fint fugleperspektiv over Oteren sentrum og omlandet rundt som gir deg god oversikt over bebyggelsen og naturen i området.

Ser du søppel på din vei? Plukk det opp og ta det med til nærmeste søppeldunk.

Adkomst med egen bil

Ta av fra E6/E8, kjør opp til boligfeltet i Oterbakken på Oteren, og ta av mot grusveien til venstre i svingen (Stornesveien).

Annonse

on the path