Om vinteren er dette korteste vei inn til Rovangen. Skal du til Rovangen på sommeren er det mulig å kjøre noe lenger inn i Aurdalen og parkere ved Tverrbotnsetra.
Turen starter ved skianlegget på Austli i Aurdalen. Her er det gode parkeringsmuligheter. Følg oppkjørt skispor nordøstover dalen, ta av fra denne ved Tverrbotnvegen og fortsett i samme retning til Tverrbotnsetra. Fra setra opp bratt li til Vågskardet deretter følges slakt terreng videre nordøst og opp lia til platået i mellom fjella Rostolen og Pikfjellet. Høydemetrene er da unnagjort og man kan finne en fin trasè ned til Rovangen.
På vinteren er det anbefalt å bruke annekset, da dette er mindre og krever mindre mengder ved å varme opp. Hytte er selvbetjent, så det finnes en del proviant tilgjengelig. Mer informasjon om Rovangen finner du her.
Vi vil gjerne høre fra deg hvis noe er feil eller du har forslag til forbedringer.
Gi tilbakemelding