Holmfjellet - Suolovárri 280 moh. i Tana kommune

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Enkel fottur
  • 2,7 km
  • 1 t, 30 min
  • Turen går én vei, fra A-B
  • 244 høydemeter totalt
  • Sesong: Mai - okt

Fin og lett fottur til toppen av Holmfjellet - Suolovárri (280moh). Underveis er det fin utsikt mot munningen av Tanaelva. Fra toppen av fjellet er det flott utsikt i alle retninger.

Fin turløype som er en #perletur i Tana kommune, med en merket og god sti i greit terreng. Det er 2,8 kilometer å gå til toppen og det er tørt og fint å gå. Holmfjell og Gulbojok bygdelag har ryddet og merket turløypa med rød maling på trær og steiner. Det er også skilt underveis som angir retning til toppen. Det er en turkasse for å skrive navnet sitt i på toppen av fjellet. Samme trase brukes også som terrengsykkelløype.

NB! Husk båndtvang da det er sauer på beite i området.

Adkomst med egen bil

Startpunktet er langs jordbruksveien som går til Gulbojokmyrene. Man kjører av riksveien i Holmfjell på samme veien som går til Holmfjell gartneri. Man kjører forbi gartneriet og ca 1 km fra riksveien for å komme til selve startpunktet. Det er satt opp infotavle ved Startpunktet.
Annonse

on the path