Sykkeltur «Moratråkket» — lang løype

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Middels krevende sykkeltur
  • 51,1 km
  • 2 t, 15 min
  • Rundtur
  • 720 høydemeter totalt
  • Sesong: Mai - sep

Moratråkket er et populært terrengsykkelritt som arrangeres tredje lørdagen i juli. Dette er en variert løype med bare en kort strekning med asfalt, fine grusveger og stier. Et litt mer krevende stiparti etter 11 km kan gjøre at du må trille sykkelen litt, ellers er det to-tre bratte kneiker som krever kondisjon og styrke. Men dette er en tur alle som har erfaring med terrengsykkel kan klare.

Kartsporet er noe unøyaktig tegnet inn. Gjør egne vurdering og naviger etter beskrivelse, faktisk skilting, merking og terreng.

Adkomst med egen bil

Start fra Storstua i Koppang sentrum. Etter ca 600 meter går løypa over på grusvei. Lett stiging og flatt innover Langmoen. Etter drøyt 10 kilometer videre inn på et sti/terrengparti på ca 700 meter. Før du kommer inn på grusveg passerer du idylliske Fiskvirokkdammen. Grusveg og kjerreveg med tre bratte stigninger før du passerer Kneppåsen og et slakere parti.
Annonse

on the path