KORONA: Ved gjennomføring av turer, bes familier om å forholde seg til de til enhver tid gjeldende retningslinjer for smittevern, jamfør Folkehelseinstituttet sine nettsider.
Ta av fra hovedveien ved den nedlagte Holmbutikken og følg Vartoveien til vegende. Her er det flere parkeringsplasser. Følg merket sti opp rørgata. Bratt stigning i start.
Underveis er det en fantastisk utsikt mot Kåfjord og ut Lyngenfjorden. Det er satt ut benker flere steder hvor en kan hvile slitne ben og trekke pusten. Turmålet er Rottenvikvannet. Men om man vil er det flott å ta turen innover fjellet og komme ned via Verdensende på Lyngseidet.
Ser du søppel på din vei? Plukk det opp og ta det med til nærmeste søppeldunk.
PREMIEUTDELING: Husk å registrere turgåeren på premieutdelinga i sitt Barnas Turlag innen 15. oktober. Regler, datoer og lenker for premieutdeling blir publisert på samme side som du finner liste over alle årets turboturer i Troms: dnt.no/troms/5turermedTurbo