Garte

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Enkel fottur
  • 2,9 km
  • 2 t
  • Turen går én vei, fra A-B
  • 109 høydemeter totalt
  • Sesong: Jun - okt

Garte er et frodig sted som det på sensommer bugner av multer, blåbær, tyttebær og krøkebær. Stedet var bebodd helt til begynnelsen på 60-tallet. Rundt Garte finner du fiskerike ørretvann og små elver. I dag er Garte er et populært tur og hytteområde.

Stort sett lett og flatt terreng, grønt og vandrevennlig.

Løypa går for det meste i lyngmark, og er lett terreng å gå i og godt opptråkkete stier. Fin utsikt fra hele løypa. Noe myr men for det meste tørt terreng. Flott utsikt ut over Laksefjorden fra hele løypa. Fra august rikelig med multebær blåbær, tyttebær og krøkebær (krekling). Og ofte ser man reinsdyr i området

Perleturkoden er på enden av bru-gelenderet.

Adkomst med egen bil

Parker ved Grendehuset i Dyfjord, løypa starter ca 50 meter derfra i retning sjøen. først passerer man et område hvor det var fiskehjeller tidligere, vi håper området er ryddig..
Annonse

on the path