Booking/reservasjon av senger: Det er nå mulig å booke/reservere seng på våre hytter. Ca. halvparten av sengekapasiteten er avsatt til dette. De øvrige sengene er "drop-in" på gammelmåten. Reservasjon av seng kan gjøres via den enkelte hytte her på UT.no eller på DNT hyttebestilling. Det er viktig å være oppmerksom på at reservasjonen kun gjelder fram til 1900 den dagen du/dere har bestilt.
Lokal løypemelding/tavle for Nersetra: Ingen.
Nersetra er den fjerde hytta på Fjordruta når du starter fra flyplassen i Kristiansund. De fleste av hyttene og turene på Fjordruta er lett tilgjengelig og barnevennlig. Fjordruta har også status som SignaTur. SignaTur er en samling av Norges ypperste langturer – nøye utvalgt, kvalitetssikret og varmt anbefalt av DNT. Mer informasjon om Fjordruta og ruta sin status som SignaTur på fjordruta.no. Nersetra er også en av flere hytter vi anbefaler som spesielt barne- og familievennlige. Les mer om hyttene og de mange tilbudene her
Beliggenhet: Nersetra er det største anlegget på Fjordruta, og ligger nord Ertvågsøya på ca. 200 moh og med utsikt over Foldfjorden. Størrelsen og omgivelsene har gjort hytta til base for KNT Barnas Turlag.
DNT-nøkkelen: Noen av våre hytter er låst med DNT-nøkkel. Vi har flere utsalgssteder for nøkkelen, se oversikt og informasjon på våre nettsider (bla litt ned på siden) her . Dersom du lander med fly på Kvernberget kan du betale nøkkelen på forhånd, og få tilsendt kode til nøkkelboksen vi har der.
Registrering i besøksprotokoll: Ved ankomst hytta skriver du deg inn i besøksprotollen, og gjør opp for deg før avreise. Bruk gjerne DNT sin betalingsapp! Med DNT Hyttebetaling på mobilen blir hytte til hytte-turen enda enklere! Appen fungerer også på hytter som ikke har mobildekning - du legger da inn dine kjøp offline på hytta og betaler via appen på mobilen når du får dekning.
Om Nersetra: Det er i alt 7 store og små bygninger på Nersetra. På selve tunet ligger selvbetjeningskvarteret Stabburet med 8 sengeplasser som er åpent hele året. Hytta er utstyrt med gass koketopp og alt man trenger for å lage og servere mat. Hytta har et godt utvalg av proviant av både tørrmat og middag. De er også tilgang til dusjrom i kjelleren i hovedhuset for beboere på Stabburet. Det er også mulig å overnatte i Sommerfjøset som ligger i skogkanten ca 100 meter fra tunet. Sommerfjøset har 8 sengeplasser. Stabburet og Sommerfjørset er låst med DNT-nøkkel. Informasjon om hytta, proviant og andre praktiske opplysninger finnes du på Stabburet. Anlegget har utedo nord for hovedhuset. Reserver seng på Nersetra her: DNT hyttebestilling
I hovedhuset er det plass til mer enn 40 personer. Denne delen av Nersetra leies ut til lag og organisasjoner, gjerne til skoleklasser. På låven finnes klatrevegg og eget snekkerverksted. Vinterstid er skiterrenget praktfullt. Her arrangeres større dugnader hvor det er lagt opp til aktiviteter for barn. I nærheten av hytta ligger det en badekulp og hvis en ønsker å kjenne saltvann, er det ikke så langt så til sjøen. Ønsker du leie hovedhuset eller har spørsmål, send en epost til turist@knt.no.
Strøm/mobil: Hytta har 12V strøm for belysning og muligheter for ladning. Hytta har mobildekning. Når det gjelder ladning av mobil opplever vi av og til noen tekniske utfordringer. Vi anbefaler derfor en powerbank i reserve.
Senger/overnatting: På Stabburet er det 8 sengeplasser. Det er også mulig å plassere 2 personer på sofa i stue, samt at det er tilgjengelig overnatting på madrasser i eldhuset. Sommerfjøset har i alt 8 sengeplasser. På KNT sine hytter benytter vi lakenpose eller medbrakt sengetøy (putetrekk, dynetrekk og laken). Sovepose er ikke tillatt å benytte inne på hyttene med tanke på renhold og veggdyrproblematikk.
Hund: Hunden er velkommen på Nersetra, og det er hundebur i Eldhuset, men den skal selvfølgelig ikke være med inn i hovedhytta eller Stabburet. Mellom Nersetra og Imarbu så er det mye beitedyr langs og i ruta. Hold derfor hunden i bånd for å unngå skader på dyr. Vi har også valgt å ikke inkludere hunderommene i bookingtilbudet av allergihensyn.
Vann: Vann hentes i kjelleren på hovedhytta.
Søppel/avfall: Hvis det er mulig, ta med søppel/avfall tilbake fra turen. Informasjon om søppel/avfallshåndtering finnes i informasjonspermen på hytta.
Telt: Det er mulighet for telting på Nersetra. Husk da betaling for dagsbesøk/telt, samt at telt skal plasseres et godt stykke unna hytta. Ved opphold på hytta etter 18 skal det betales for vanlig overnatting.
Denne hytta har fått støtte av overskuddet fra spillemidlene til Norsk Tipping.
Raskeste atkomst hele året er fra veien nede ved Grøneng ca. 15 min opp på stengt bomvei. Her er det også parkering.
Raskeste atkomst hele året er fra veien nede ved Grøneng ca. 15 min opp på stengt bomvei. Her er det også parkering.
Samle på fjelltopper, hytter og andre turmål over hele landet med SjekkUT i UT-appen.
Les mer om SjekkUTSjekkUT-besøk