Overnattingstur i Østmarka fra Durud til Skullerud

Publisert av privatperson
Legg til huskeliste
Annonse
  • Middels krevende fottur
  • 29,9 km
  • 2 dager
  • Turen går én vei, fra A-B
  • 596 høydemeter totalt
  • Sesong: Apr - nov

Tur som passer perfekt hvis du har noen fridager midt i uken eller ønsker å ta en kortere hytte til hytte tur.

Dag 1

Fra holdeplassen på Durud følger du merket fotrute på Durudveien. Etter et par kilometer er du over på sti. Etterhvert kommer du til og passerer den ubetjente hytta Øvresaga. Fortsett på merket sti mot Røyrivannskoia. Før du kommer frem til hytta er et godt tips å finne fram kart og kompass å ta en avstikker til Tonekollen. Her kan du nyte utsikten over Øtmarka.

Gå samme vei ned igjen og følget blåmerket sti frem til Røyrivannskoia. Det er også mulig å overnatte på hytta Stallen som ligger like ved Røyrivannskoia. Ta gjerne en tur med kanoene som tilhører hytta.

Dag 2

Etter en behagelig på hytta følger du blåmerket rute vestover til T-banen på Skullerud. Stien går på en ås som følger nord sør retning i Østmarka, så denne dagen blir det en del små opp og nedstigninger. Har du badetøy i sekken er det flere fine badeplasser på veien!

Adkomst med kollektivtransport

Buss til Durud.

T bane fra Skullerud.

Annonse

on the path